DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Choroby citrusů

Vítejte na stránce citrusyasubtropy.websnadno.cz v sekci Choroby citrusů

Choroby citrusů,to je téma na dlouhé povídání.Jeden ze základních principů,jak chorobám předcházet je prevence,například pokud již citrusy doma mám a jsou v dobrém stavu,pozor na nově pořízené přírůstky.Ať je rostlina odkudkoliv je potřeba ji dát na samostatné místo, do ,,karantény" může mít choroby které se rozvinou až změnou prostředí,samozřejmě k lepšímu pro chorobu,ať už plísňovou či z velkého množství cizopasníků.

Jedním z nejznámějších návštěvníků je sviluška,je to drobný okem téměr neviditelný brouček,který saje na spodní straně listů,nechává za sebou jemné pavučinky,po kterých se i pohybuje.Jeho záludnost je právě v jeho velikosti,dá se v počátcích napadení přehlédnout,ale při přemnožení již nadělá velké škody a množí se velmi rychle,zanechá i po likvidaci již nenapravitelné kosmetické vady na listech.Na svilušku se prodávají postřiky,stačí se zeptat v nějakém super či hyper marketu, který tento sortiment má.Pokud se nám podaří podchytit svilušku včas,je možné použít postřiky na bázi olejů,jsou mírnější než pesticidy,postřik je dobré po týdnu až deseti dnech opakovat a rostlinu pak postřikovat ,,mlžit" vodou i na spodní straně listů,sviluška nemá vlhké prostředí ráda.Pozor při sprchování rostlin ve vaně,je určitě dobré ,ale nesmí být velký rozdíl mezi teplotou vzduchu a postřikovou vodou,tento rozdíl zase špatně snášejí rostliny,mohou reagovat opadem listů.

Dalším významným škůdcem je štítenka,její nebezpečnost spočívá v její náročné likvidaci.Tento škůdce má totiž na švém těle nepatrnou voskovou vrstvičku a ta jej chrání při postřicích.I na tohoto škůdce je již postřik,který dlouho v sortimentu chyběl,ale je potřeba se přesně řídit agro lhůtami a též přesným použitím,aby vynaložené peníze nepřišly vniveč.Pokud máme rostlin málo a malé,je možno tohoto škůdce postupně likvidovat manuelně a provádět postřik na bázi olejů,hlavně na kmínek a větve.Štítenka se vyvíjí v půdě a ve stádiu dky je schopna pohybu leze po kneni a větvích až na listy,zde se usadí a přisaje, následně stratí možnost dalšího pohybu.

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

  • Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
  • Stiskněte tlačítko listování.
  • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
  • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty, kromě prvního v pořadí.
  • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
  • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
  • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz